TEKNOFEST 2022 Samsun’da

 

Atatürk Havaalanı’nda düzenlenen TEKNOFEST 2021 Ödül Törenlerinde Samsun Üniversitesi’ne Ödül Yağdı

Ülkemizin en genç üniversitelerinden biri olarak 2018 yılında kurulan Samsun Üniversitesi Eylül 2018’de düzenlenen ilk Teknofest yarışmasında Alçak İrtifa Roket Yarışmasında elde ettiği ikincilikle Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne merhaba dedi. Her yıl başarısını artırarak devam ettiren Samsun Üniversitesi takımları bu yıl iki alanda birincilik, bir alanda ikincilik bir alanda üçüncülük ve bir alanda da dördüncü olarak teşvik ödülü aldı.

İlk olarak Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışması’nda Verimlilik alanında ikinci olan Samsun Üniversitesi Elektrikli Araç Takımı (SAMÜELAR) aynı zamanda kurul özel ödülüne de layık görüldü.

İkinci olarak Atakum Gençlik Merkezi TANYELİ Roket takımı Orta İrtifa Roket Yarışması’nda birinci olarak ödülünü Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden aldı. TANYELİ roket takımı aynı zamanda En Özgün Tasarım ödülüne de layık görüldü.

Üçüncü olarak 2018 alçak irtifa ikincisi ve Intercollegiate Rocket Engineering Competition 2021 Spaceport America Cup yarışmasında Teknik Mükemmeliyet Kategorisi’nde ikinci olan Samsun Roket Takımı Yüksek İrtifa Roket Yarışması’nda üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Keza 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları 2021 Yılı Final Yarışmasında “Hibrit Roket Motor Tasarımı: Analizleri, Üretimi ve Testleri” adlı projeleriyle öğrencilerimiz Muhammed Emin Kılınç, Emre Kara ve Muhammed Ernur Engür Savunma, Uzay ve Havacılık kategorisinde Teşvik ödülüne layık görüldü.

Hem üniversitemizin hem de bağımsızlığımıza giden yolun ilk kilometre taşı olması hasebiyle Milli Mücadelenin sembol kenti olan Samsun’umuzun adını yücelten ve 2022 yılındaki Teknofest’in Samsun merkezli olarak yapılacak olmasında büyük emekleri olan öğrencilerimizi, akademik danışmanlarını ve onları yetiştiren tüm hocalarımızı yürekten kutluyor ve Milli Teknoloji hamlesinin bu yeni neferlerini saygıyla selamlıyoruz.

 

26 Eylül 2021
1.106 kez görüntülendi