Samsun Üniversitesi’nde Oryantasyon Günleri

 

2021-2022 Eğitim öğrenim döneminin başladığı bu günlerde Samsun Üniversitesi ‘nde   Güz Yarıyılı yüz yüze eğitim şeklinde başladı. Tüm kampüslerinde öğrencilerin yüz yüze eğitime başladığı Samsun Üniversitesinde Canik , Ballıca yerleşkelerinde ve Kavak Meslek Yüksek Okulu’nda öğrencilere yönelik oryantasyon günleri düzenlendi.

 

Samsun Üniversitesi,   akademik ve idari kadrolarının  katılımıyla hazırlanan oryantasyon programı ile yeni öğrencilerini üniversitenin tüm işleyişi ve çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

 

Öğrenci İşleri, Bilgi Teknolojileri, Sağlık Kültür ve Spor, Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlıkları ile Uluslararası İlişkiler Ofisi kapsamında hazırlanan sunumlarla her birimin yöneticisi tarafından öğrencilerin merak ettiği konular hakkında kısa bilgiler paylaşıldı.

 

 

Yeni öğrencilerin üniversite hayatına ve yerleşke kültürüne hızlı adapte olması amacıyla hazırlanan oryantasyon programında; dersler dışında öğrencilerin faydalanabileceği alanlar, başvuru noktaları, kulüpler, spor ve sosyal tesisler, laboratuvarlar, kütüphaneler, idari birimlerin işleyiş şekli ve öğrencilerin bu birimlerden nasıl destek alabilecekleri konusunda bilgilendirmeler   yapıldı.

 

Üniversite Oryantasyon Programı Nedir?

Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış öğrencileri, ders programlarına başlamadan önce üniversitenin işleyişi, akademinin dışında faaliyet gösteren birimleri, yerleşkeler ve öğrencilerin faydalanabilecek alanları ile ilgili bilgileri paylaşmak üzere hazırlanan programlardır. Oryantasyon programları ile üniversitenin, akademik, sosyal ve kültürel imkanları hakkında bilgiler paylaşılarak öğrencilerin ders programı öncesi okula hızlı uyum sağlaması hedeflenmektedir.

 

28 Eylül 2021
642 kez görüntülendi