Samsun Üniversitesinde “Trash Dream” Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Samsun Üniversitesi İngilizce Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan “Trash Dream” adlı tiyatro oyununu sahneledi. Samsun Üniversitesi Canik Kampüsü 100. Yıl Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bilgin, Genel Sekreter Doç. Dr. Adem Soruç, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

Sergilenen tiyatro oyunu sonrasında Rektör Aydın, “Trash Dream” tiyatro oyununun hazırlanarak, sahneye konulmasına kadar geçen süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, tiyatro oyununu koordine eden İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşenur İplikçi Özden ve oyunu sahneleyen öğrencilere teşekkür belgelerini takdim etti.

Samsun Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşenur İplikçi Özden, Samsun üniversitesinde bir ilkin gerçekleştirildiğine vurgu yaparak, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümünün kurmuş olduğu İngilizce Tiyatro Topluluğu’nun, kendi yazdıkları ve tamamen kendi üretimleri olan bir oyunu sahneleyeceklerini belirtti. Özden, oyunun her detayıyla öğrencilerin titizlikle ilgilendiğini ve dekorundan kostümüne kadar her şeyin öğrencilerin emeği olduğunu kaydetti.

İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşenur İplikçi Özden tarafından koordine edilen, İngilizce Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği ve Duygu Lena Vural’ın yazdığı oyunun başrollerinde Duygu Lena Vural, Elif Kurt, Birgül Güler, Ali Yavuz Ark, Manan Sulemana ve Mehmet Tolgay Çubuk yer aldı. Sahne dekor ve kostümleri Sevgi Cankurtaran tarafından hazırlanan etkinlik, üniversite öğrencileri ve tiyatro severler tarafından büyük ilgi gördü.

Oyun, sokakta çöp toplayarak geçimini sağlayan iki arkadaşın hikâyesini anlatıyor. İki arkadaştan birisinin büyük bir hayali vardır: kendi yazdığı oyunu sahnelemek. Bu hayalini gerçekleştirmek için çevresindeki insanları ikna eder ve onları oyuncu olarak ekibine katar. Hatta sokakta yaşayan yaşlı bir kadın bile mali destek sağlama vaadiyle genç kız rolünü üstlenir. Ancak, tüm çabalarına rağmen, istenen sonuç elde edilemez. Oyun, tekrar tekrar hayal kırıklığına uğramayı ve sonunda vazgeçmeye yakın bir noktaya gelmeyi işler. Tam her şey bitti derken, yeni bir hayal kurulmasıyla hikâye sürpriz bir sonla tamamlanır. “Trash Dream” oyunu izleyicilere hem düşündüren hem de eğlendiren anlar yaşattı.

Öğrenci Destek Hattı