Üniversitemiz Roket Takımından Büyük Başarı

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) düzenlenen Üniversitelerarası Roket Mühendisliği Yarışması’nda (IREC)“En İyi Takım Ruhu” ödülünü Samsun Roket Takımı aldı. 122 takımın katıldığı yarışmada Samsun Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan Samsun Roket Takımı En İyi Takım Ruhu ödülüne layık görüldü.

Samsun Roket Takımı danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Melahat CİHAN, “Türkiye’de model roketçiliğin gelişmesini kendisine amaç edinen roket takımına layık görülen ödülün Ülkemiz ve Samsun Üniversitesi adına gurur verici olduğunu, takım liderleri ve üyeleri ile yoğun bir çalışma süreci ile yarışmaya hazırlandıklarını ve her geçen gün kendilerini daha da geliştirdiklerini” ifade etti.

Türkiye Teknoloji Vakfı, Samsun Yurt Savunma ve Baykar Makina sponsorluğunda milli teknoloji hamlesi hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Samsun Roket Takımı’nı, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AYDIN,danışman Dr. Öğretim Üyesi Melahat CİHAN ve tüm takım üyelerini başarıları için tebrik etti. Rektör Prof. Dr. Mahmut AYDIN mesajında “Bayrağımızı göklerde yüceltenlere selam olsun” sloganı ile üstün başarılarının devamını diledi.

Rektör Aydın, “Samsun Üniversitesi’nin,Türkiye’nin gelişme ve kalkınma seviyesini gösteren en önemli göstergelerden biri olan havacılık ve uzay alanında dünyanın önemli merkezlerinden biri olması için çalıştıklarını ve havacılık ve uzay sanayisiyle ilgili imalat, üretim ve yazılım mühendisliğini en üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını vurguladı.    Üniversitemiz bünyesinde çalışmalarına devam eden Samsun Roket Takımı’na dünyanın en büyük Üniversitelerarası Roket Mühendisliği Yarışması’nda layık görülen ödülün havacılık alanında adından söz ettiren Üniversite hedeflerinin bir göstergesi olduğunu, havacılık ve uzay alanında ilgili kurum ve uzman kişilerle sürekli temas halinde bulunduklarını” belirtti.

 

23 Haziran 2019
894 kez görüntülendi