SAMÜ HUB Kampı

Samsun Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri alanındaki uzmanlığını TÜBİTAK Bilim toplum Programları kapsamında uyguladığı 4004 Doğa Eğitimi Ve Bilim Okulları Destekleme Programı “SAMU HUB KAMP” Projesi ile ortaokul öğrencileri ve fen bilimleri öğretmenlerine aktaracak.

“SAMU HUB KAMP ” Projesi Samsun’un kırsal bölgelerinde yaşayan 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin havacılık ve uzay bilimleri alanlarına yönelik ilgilerinin arttırılmasını ve bu alanda neler yapabileceklerinin gösterilmesini amaçlamaktadır. Aynı zamanda ortaokul fen bilimleri öğretmenlerine yönelik olarak da gerçekleştirilecek olan projeyle öğretmenlerin havacılık ve uzay bilimleri alanındaki bilgilerinin uygulamalı olarak arttırılması, eğitim materyallerinin kullanımının ve hayal gücünün genişletilmesiyle kendi öğrencilerine verecekleri bilgilerin de niteliğinin arttırılması hedeflenmektedir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin bizzat kendilerinin deneyimleyerek ve gözlemler yaparak öğrenmenin ayrıcalığına varması ve çevrelerinde yaygın olarak bulunmayan havacılık ve uzay bilimleri eğitim materyallerine erişim imkânı sağlanması “SAMÜ-HUB Kamp” projesinin diğer bir amacıdır.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında gerçekleştirilecek olan projenin tüm etkinlikleri ücretsizdir.

Öğrenci kampı 12-13-14-15 Kasım 2021, Öğretmen etkinlikleri ise 17-18-19-20 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Proje sayfasına samubilimtoplum.com adresinden ulaşabilir, aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfodEdbItHH2QCM1FE0N-D403I06xqyEPu0Uw0Z7Baq34tEzw/viewform?usp=sf_link

15 Ekim 2021
513 kez görüntülendi