Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yüce, Rektör Aydın’ı Makamında Ziyaret Etti

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı makamında ziyaret etti. Yüce ve Aydın, Türkiye’de sadece iki üniversitede bulunan Meteoroloji Mühendisliği Bölümü hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Samsun Üniversitesi Canik Yerleşkesi’nde gerçekleşen ziyarette SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce’yi makamında kabul etti. Türkiye’de sadece iki üniversitede bulunan Meteoroloji Mühendisliği Bölümü hakkında Prof. Dr. Mahmut Aydın’dan bilgi alan Yücel Yüce, “Küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle beraber meteoroloji bilimi büyük önem kazanmaya başladı. Hava olaylarının önceden tahmin edilmesi konusunda mühim yer teşkil eden bu bölümün ilimizde Samsun Üniversitesi bünyesinde bulunması Samsun için büyük bir avantaj,” dedi.

Prof. Dr. Mahmut Aydın, Türkiye’de sadece İstanbul Teknik Üniversitesi ve Samsun Üniversitesi’nde Meteoroloji Mühendisliği Bölümü bulunduğunu belirtirken “Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü ile birlikte ortak projeler yürütmeyi hedefliyoruz. Samsun’un ikinci devlet üniversitesi olma özelliğini taşıyan üniversitemiz gün geçtikçe daha da ileriye gidiyor. Bu denli önemli bir bölümü ilimize kazandırmış olmak ve geliştirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz,” şeklinde konuştu.

Rektör Aydın, iyi dilek ve temennilerin ifade edildiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce’ye teşekkür etti.

23 Ocak 2020
252 kez görüntülendi