Rektör Aydın Görevi Devraldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Samsun Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mahmut Aydın, görevi Samsun Üniversitesi Rektörlüğünü tedviren yürüten Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’ten devraldı.

Rektörlük makamında yapılan devir teslim töreninde; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran, Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Batuk ve öğretim üyeleri Prof. Dr. Bekir Şişman, Prof. Dr. Lokman Çilingir, Prof. Dr. Erkan Perşembe, Doç. Dr. Salih Keskin, Doç. Dr. Hüseyin Akgün, Dr. Öğr. Üyeleri Harun Özer ve Osman Keskiner de hazır bulundu.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç görevini devrederken şu ifadelere yer verdi: “Bugün iki kardeş üniversitenin Rektörü olarak bir devir teslim töreni gerçekleştiriyoruz. Samsunumuz; 43 yıllık OMÜ’nün yanında Samsun Üniversitesi olarak yeni bir üniversiteye kavuşmuş bulunuyor. Mayıs ayından bu yana geçici olarak yürütmekte olduğum Samsun Üniversitesi Rektörlüğünü bugün itibariyle Prof. Dr. Mahmut Aydın’a büyük bir heyecanla devrediyorum. OMÜ ve Samsun Üniversitesi, şehrimizde iki farklı üniversite olmakla birlikte tıpkı bir üniversite gibi çalışacak. Biz elimizdeki her imkânı bu Üniversitenin gelişmesi için kullanacağız. Biz birlikte Türkiye’nin gelişmesine, Türk gençliğinin yetişmesine, Türk bilim camiasının güçlenmesine katkı sağlamaya çalışacağız.

10 Eylül 2018
1.273 kez görüntülendi