TAYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Serinkaya’dan Rektör Aydın’a Ziyaret

Yeni kurulan Türk-Arap Yatırımcı ve İş Adamları Derneği (TAYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Serinkaya ve yönetim kurulu üyeleri Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı İlkadım Rektörlük Ofisi’nde ziyaret etti.

Yurt içi ve yurt dışı faaliyetler gerçekleştirerek, Türkiye’nin Arap ülkeleri ile ticari faaliyetlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyleyen TAYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Serinkaya, kuruluş amaçları ve yürütecekleri faaliyetler hakkında Rektör Aydın’a bilgi verdi. Derneğin yapısı ve çalışma yöntemlerine dair bilgilendirmede bulunan Serinkaya, “Dernek üyelerimiz Türk ve Arap işadamlarından oluşuyor. TAYİAD olarak Türk ve Arap iş çevrelerine ticaret, ekonomi, finansman, sanayi ve benzeri konularda görüş bildirip uygulama çalışmalarında destek olmak için çalışmalar yapacağız,” dedi.

Ticari ilişkilerin toplumsal ve ekonomik kalkınma ile kültürel gelişmeyi beraberinde getirdiğini ifade eden Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, “Üniversitemiz ve iş dünyası arasında sosyal ve ticari şuuru geliştirerek işbirliğini sağlamak ve böylece daha ileri bir toplum düzeyine ulaşmak için projeler üretmek önem taşımaktadır. Özellikle bilgi alışverişi yoluyla iş dünyasına rehberlik yapabileceğimizi düşünüyorum,” dedi.

Üniversitenin gelişimi, iş dünyası ve eğitim gibi konularda istişarelerin yapıldığı ziyaret karşılıklı memnuniyetlerini dile getirilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

14 Ekim 2020
163 kez görüntülendi