Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın Lösemili Çocuklarla Buluştu

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından yürütülen sosyal sorumluluk ve farkındalık çalışması kapsamında lösemili çocuklarla bir araya geldi. Program kapsamında hayatında hiç uçağa binmeyen 10 lösemili çocuk, Samsun Üniversitesi Uçuş Akademisinde uçağa binerek havadan Samsun turu attı.

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, “Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında LÖSEV ile çocukların moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Bu yıl Samsun merkezli gerçekleştirilen TEKNOFEST Karadeniz’in sloganı “Her çocuk uçağa dokunmalı” idi. Buradan yola çıkarak çocuklar için farkındalık oluşturmak istedik. Bu kapsamda hayatında hiç uçağa binmemiş 10 lösemili çocuğun uçmasına vesile olduk. Üniversitemizin Uçuş Akademisi’ndeki uçaklarımızla çocuklarımızı uçağa bindirerek şehir üzerinde gezdirdik. Onların yüzünün gülmesi, hayata daha pozitif ve güvenle bakması bizleri mutlu ediyor. Her yıl böyle bir etkinlik gerçekleştireceğiz,” dedi.

LÖSEV Samsun İl Koordinatörü Muzaffer Gündüz ise Samsun Üniversitesinin sosyal sorumluluk projesi yürütmesinin çocuklar için çok anlamlı ve mutluluk verici olduğunu vurgulayarak, “Tedavileri devam eden çocuklar için bu tür etkinlikler, moral ve motivasyon açısından önem taşıyor. Onların yüzlerinin gülmesi, hayata bağlanmaları bizleri de mutlu ediyor. Bu imkanı tanıyan herkese teşekkür ediyoruz,” diye konuştu.

Hayatlarında ilk kez uçağa binen çocuklar ise havada cep telefonlarıyla fotoğraf çekerek, uçmanın çok heyecanlı ve keyifli olduğunu ifade etti.