Rektörümüzün SAMÜ Ailesine Mesajı

Değerli Samsun Üniversitesi Ailesi,
Sevgili Öğrencilerimiz;

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının 18.03.2020 tarihli açıklamasına ve 19.03.2020 tarihli yazısı doğrultusunda dünyada ve ülkemizde yaşanan COVID-19 virüsü sebebi ile içinde bulunduğumuz koşullarda Üniversitemizde eğitim ve öğretim süreçleri Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yeni bir açıklama yapılıncaya kadar (UZEM) uzaktan eğitim modeliyle yürütülecektir.

Üniversitemizde 23 Mart 2020 Pazartesi günü itibariyle uzaktan öğretimle derslere başlanacaktır. Ders notu, sunum, kitap vb. yazılı ders materyalleri ile video, ses kaydı vb. görsel ve işitsel materyaller kullanılarak asenkron biçimde yürütülecek dersler için ders materyalleri; dersi veren öğretim elemanları tarafından https://uzem.samsun.edu.tr/ sisteminde haftalık olarak paylaşılacaktır. Üniversitemizin senkron eğitimine olanak sağlayan sanal dersler yine 23.03.2020 tarihinden itibaren başlayacaktır.Şuan bulunduğunuz yerde öğretiminize devam etmenizi, derslerinize çalışıp vaktinizi okumaya ve araştırmaya ayırarak bu süreci en verimli şekilde geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Uzaktan eğitim sürecine dair gelişmeleri Üniversitemizin ve konuyla ilgili birimlerimizin web sayfalarından ve kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

2019-2020 eğitim öğretim yılı Bahar yarıyılı ara ve yıl sonu sınavlarının ne şekilde yapılacağı ile ilgili yakın zamanda açıklamada bulunulacaktır. Yaşanan olumsuz süreci siz değerli öğrencilerimizi mağdur etmeyecek şekilde sürdürebilmek amacı ile her türlü çaba sarf edilmektedir.

Değerli Akademisyenlerimiz;
Yükseköğretim kurulunun kararı ile birlikte Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) Öğrenme Yönetim Sistemine (ÖYS) giriş yapmak suretiyle; e-ödev, doküman paylaşımı, video paylaşımı ve sanal sınıf aktivitelerini büyük oranda tamamlamak sureti ile sistem hazır hale getirilmiştir. Uzaktan eğitim çalışmalarımızın başarıyla sürdürülebilmesi sizlerin gayret ve emeklerine bağlıdır. Konuyla ilgili olarak gereken hassasiyeti göstererek eğitim ve öğretimin kesintisiz devam etmesi için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağınıza eminiz. Bu süreçteki emekleriniz ve katkılarınız için sizlere şimdiden teşekkür ederiz.

Değerli UZEM Müdürlüğü ve diğer İdari Personelimiz;
Uzaktan eğitim çalışmalarımızın hayata geçmesi ve devam etmesi için gerekli olan teknik donanımın ve altyapının hazırlanması konusunda verdiğiniz emekler ve özverili çalışmalarınız için sizlere de teşekkür ederiz.
Akademik, idari personeli ve öğrencisi ile başarılı bir şekilde 2019-2020 bahar dönemi eğitim öğretim sürecini tamamlayabileceğimize inancım tamdır.

Prof. Dr. Mahmut Aydın
Rektör

20 Mart 2020
655 kez görüntülendi