Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Aydın’dan, Samsun Olgunlaşma Enstitüsü’ne Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr.Mahmut Aydın, Samsun Olgunlaşma Enstitüsü’nü ziyaret ederek kurum müdiresi Fatma Arslan’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarette müdire Arslan’a çalışmalarında başarılar dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Aydın, “İlimizin ve ülkemizin kültür zenginliklerine sahip çıkarak geçmiş değerlerini koruyan, geçmişle gelecek arasındaki köprüler kuran, sanatsal alanda vizyonunu kanıtlamış bu değerleri bugünde yaşatarak geleceğe taşımak için kutsal bir görev yürüten, Olgunlaşma Enstitülerimiz eğitim alanımızda önemli bir yer almaktadır.

Eğitim ve öğretimin yanı sıra, kültürel değerlerimizden, kaybolmaya yüz tutmuş Türk el sanatlarını koruyan ve aslına sadık kalınarak gelecek kuşaklara aktarılmasına öncülük eden Olgunlaşma Enstitüsü Samsun’un tanıtılmasında büyük katkı sağlamaktadır.

Kurum atölyelerini gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Aydın, gelecek dönemde iki kurumun ortak olarak yapabilecekleri çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Bu düşünceler içinde yapılan çalışmalarda emeği olan herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum dedi.

05 Nisan 2019
620 kez görüntülendi