Millî Teknoloji Zirvesi Samsun’da

Samsun Üniversitesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Üniversiteli Akil Gençlik Topluluğu (Üniak) iş birliğinde yapılan Millî Teknoloji Zirvesi Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampında gerçekleştirildi.

Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Aydın, üniversiteleri, kuruluş amaçları doğrultusunda tanımlayarak “Üniversiteler yeni bilgilerin üretildiği, yeni bakış açılarının filizlendiği, yeni projelerin geliştirildiği yerlerdir. Bu nedenle üniversiteler bilimle hayatı, teknolojiyi ve sanayiyi buluşturan yerler olmalıdır. Samsun Üniversitesi, toplumun ihtiyaçlarını önde tutarak, öncelikle şehrine, bölgesine ve ülkesine, daha sonra bilim dünyasına faydalı bireyler yetiştirmeyi, projeler üreterek milletimizle beraber olmayı amaçlamaktadır. Çünkü artık dünya, yeni bir sanayi ve teknoloji anlayışına doğru ilerliyor. Endüstri 4.0, yapay zeka, bulut bilişim, sanallaştırma, akıllı makineler, akıllı şehirler, akıllı ulaşım gibi yüksek teknolojili gelişmeler günümüz dünyasını şekillendirmektedir. Bu anlayışın pekiştirdiği insan kaynağı modelini, Türkiye’nin hizmetine sunmamız şarttır.” dedi.

Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılan “Milli Teknoloji Zirvesi”nin sertifa törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Aydın üniversitemiz hakkında bilgi verdi. Günün anısına Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a plaket takdim edildi.

 

14 Aralık 2018
1.007 kez görüntülendi