Felç Geçiren Alman Hastanın Umudu Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma Hastanesi Oldu

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çok önemli bir ameliyat daha başarıyla gerçekleştirildi. Almanya vatandaşı 64 yaşındaki Lehmann Gerhard, geçirdiği felç nedeniyle Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda beyin damarında tıkanıklık tespit edilen hasta, anjiografik yöntemle atardamardan müdahale edilerek tedavi edildi ve sağlığına kavuşturuldu.

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dâhili Tıp Bilimleri, Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve İnme Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Çetin Kürşad Akpınar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “29 Mayıs’ta gerçekleştirilen ameliyat sonrasında kısa sürede sağlığına kavuşan hastamızın felcinin nedeninin şah damarında darlık olduğu belirlendi. Bu tespit üzerine, işlemden bir hafta sonra dar olan şah damarına karotis stentleme tedavisi uygulandı. Böylece, hastanın yeniden felç geçirme riski ortadan kaldırıldı. Bu ameliyat, inme merkezimizin yetkinliğini ve başarılarını bir kez daha ortaya koymaktadır. Hem ülkemiz hem de Samsun ili sağlık turizmine büyük önem vermektedir. Bu tür örneklerle inme merkezimiz, sağlık turizmine katkıda bulunmaktadır.” açıklamasında bulundu.
Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, gerçekleştirdiği bu önemli ameliyatla bir kez daha sağlık alanındaki başarılarını kanıtlamış ve adından söz ettirmiş oldu.

Öğrenci Destek Hattı