Cihannüma Genel Başkan Vekili Ahmet Akça Rektör Aydın’ı Ziyaret Etti

Cihannüma Derneği Genel Başkan Vekiliş Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve aynı zamanda Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Genel Başkanı olan  Ahmet Akça, beraberindeki heyet ile birlikte Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı Canik Kampüsünde bulunan makamında ziyaret etti.

Akça, Canik Kampüsünün ardından Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsünü de ziyaret ederek Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uçuş Okulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Mühendislik Fakültesi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun kampüsteki eğitim/uygulama alanlarında incelemelerde bulundu.

Samsun’daki eğitim ve öğretim faaliyetleri çalışmalarına dair istişarelerde bulunulan ziyarette, kurumlar düzeyinde gerçekleştirilebilecek iş birlikleriyle ilgili olarak fikir alışverişi yapıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Aydın, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile ortaklaşa yapılacak çalışmalarda üniversitenin rehber kimliğiyle yer alabileceğini ifade etti. “Sayın Ahmet Akça’nın üst yönetiminde yer aldığı kurumların ilimizde yaptığı ve yapmayı planladığı çalışmalar bizim için önemlidir,” diyen Rektör Aydın, “Nitelikli Toplum İçin Nitelikli Üniversite” düsturuyla faaliyetlerini yürüten Samsun Üniversitesi’nin Samsun için kalıcı ve kayda değer faaliyetlere imza atmak istediklerini söyledi. Üniversitenin mekansal ve donanım olarak kaliteli imkanlara sahip olduğunu belirten Akça, “Samsun Üniversitesi bölümleriyle gençlerimize iyi bir kariyer ve güzel bir gelecek vaad ediyor. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Aydın’ın öncülüğünde ekibinin ve kendisinin emekleriyle üniversitenin ve öğrencilerinin çok daha iyi yerlere geleceğine inancım tamdır,” dedi.

Rektör Aydın, nazik ziyaretlerinden dolayı Çözüm Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Akça ve beraberindeki heyete teşekkür etti. Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

29 Haziran 2020
209 kez görüntülendi