1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Tebrik Mesajı

1 Mayıs; barış, demokrasi, huzur ve güven içerisinde bir gelecek için emeğiyle, alın teriyle, üretimiyle ülke için değer katan bütün çalışanların dayanışma günüdür. Türkiye’de ilk kez 1923’te resmi olarak kutlanmaya başlayan bugün; işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadelenin bir sembolü olarak görülmektedir.

Üretimin her aşamasında; tarladan fabrikaya, atölyeden inşaata tüm sektörlerde büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışan, alın terini emeği ve helal kazancı ile yücelten tüm işçi ve emekçilerimiz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

Emekçinin hakkının alnının teri kurumadan teslim edilmesi gerektiğini öğütleyen bir inancın mensupları olarak bizler; çalışanlarımızın emeklerinin tam karşılığını almalarına ve hak ettikleri hayat standardına kavuşmaları için tüm gücümüzle çalışmak durumundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta işçi ve emekçiler olmak üzere, bütün milletimizin 1 Mayıs Emek ve Dɑyɑnışmɑ Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Ülkemizin kalkınmasında katkısı olan emekçilerimizin bu özel gününün kardeşlik, barış, dayanışma içinde geçmesini temenni ediyorum.

Haber: SAMÜ Kurumsal İletişim Ofisi
Görsel: SAMÜ Görsel İletişim Tasarım Ofisi

30 Nisan 2019
377 kez görüntülendi